pirmdiena, 2009. gada 23. novembris

Airsoft vēsture

Airsoft ir hobijs un sporta veids, kurā tiek izmantotas šaujamieroču (pistoļu, uzbrukuma un snaipera šauteņu, u.c.) replikas, kas šauj ar 6mm plastmasas lodītēm. Airsoft ieročus izmanto spēlē, kura ir līdzīga peintbolam. Tos izmanto arī armijas un policijas profesionālās apmācības nolūkos, veidojot simulācijas un apmācības vingrinājumus.

Airsoft spēles scenārijs ir atkarīgs no spēles vietas, pieejamā budžeta un dalībnieku daudzuma. Spēles scenāriji var atainot gan īslaicīgas cīņas, gan militāras simulācijas un vēsturisku cīņu izspēlēšanu.

Mērķu sasniegšanai kaujas situācijās bieži vien tiek izmantotas reālās dzīves militāras taktikas.Dalībnieki parasti airsoft spēlēs izmanto dažādu veidu ieročus, kas ir izveidoti kā reālu ieroču kopijas, papildierīces un aprīkojumu, kā arī rīkus un piederumus, kurus izmanto mūsdienu militārās un policijas organizācijās.

Vēsture
1980.gadā Japānā privātpersonām tika aizliegts nesāt šaujamieročus, tomēr saglabājās liela interese par ieročiem. Lai apmierinātu šo interesi, ražotāji sāka izgatavot īstiem ieročiem līdzīgus ieročus, kurus darbina atspere. Sākotnēji šie ieroči šāva dažāda kalibra plastmasas un gumijas lodes, tomēr vēlāk plašāk izmantoja tikai divu veidu munīciju – 6mm un 8mm diametra plastmasas lodītes. Ar atsperi darbināmos ieročus aizstāja divu citu sistēmu ieroči - gāzes un elektriskie ieroči.
1990.gadu vidū airsoft ieguva popularitāti ASV. Šajā brīdī sākās airsoft popularitātes pieaugums visā pasaulē. Airsoft ieročus sāka ražot arī Ķīnā, Taivānā, ASV un citur.

Airsoft sāka izmantot arī armijas vienību un policijas specvienību apmācības procesā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru