sestdiena, 2009. gada 11. jūlijs

Airsoft ieroči

Airsoft munīcija
Airsoft ieroči šauj ar 0.12-0.3g smagām bumbiņām, kam, salīdzinot ar peintbola lodītēm, ir savas priekšrocības un mīnusi. Bumbiņas nav tik lielas, līdz ar to trāpījuma sāpju līmenis ir mazāks. Lodītes arī nestrēgst krūmos, kā tas mēdz notikt peintbola laukumā. Lai gan airsoft bumbiņas neatstāj krāsu traipus, cilvēki agrāk vai vēlāk parasti saprot, ka, jo godīgāks ir spēlētājs, jo interesantāka kļūst spēle. Pēc trāpījuma, kas sliktākajā gadījumā sāp kā ass kniebiens, spēlētājam ir jāpamet kaujas lauks ar paceltām rokām. Airsoft spēli var spēlēt jebkurā teritorijā, jo ieroči neatstāj krāsu traipus.

Airsoft lodīšu veidi:
-0.12g – tiek izmantotas granātās un pistolēs
-0.20g – tiek izmantotas automātiskajos ieročos
-0.12g – tiek izmantotas snaipera ieročos
Snaipera ieroču lodīšu svars ir lielāks, lai snaipera ieroči varētu šaut tālāk un precīzāk par automātiskajiem ieročiem. Automātiskais ierocis spēj šaut līdz 120 metru attālumam.


Airsoft ieroči veidi

Atvelkamie ieroči
Airsoft atvelkamie ieroči ir jāpārlādē pārvelkot pēc katra izšautā šāviena. Bieži sastopamas pistoles, vinčesteri un snaipera šautenes.

Gāzes ieroči
Gāzes ierocis darbojas uz tāda pat principa kā peintbola ierocis. Šis airsofta ieroču tips nav īpaši iecienīts spēlētāju vidū, jo gāzes uzpilde sastāda papildus izmaksas.

Elektriskie ieroči
Elektriskie airsoft ir visplašāk pielietotie ieroči airsoft laukumā. Tokyo Marui G.A.S.P tirgus izpētē, kurā tika anketēti 4861 airsoft spēlētāji, secināts, ka 97% spēlētāju lieto tieši elektriskā tipa ieročus. Šie ieroči darbojas uz baterijas, kas parasti ir 8,4v 1250mAh mini-U NiMH. Jebkuru ieroci var aprīkot arī ar citu, spēcīgāku bateriju. Šo bateriju lādēšana aizņem apmēram 1 stundu. Lietošanas ilgums pēc uzlādes atšķiras, jo to ietekmē gaisa temperatūra, ieroča veids, šaušanas apjoms un baterijas nolietojums. Mūsu pieredze rāda, ka spēlējot ar AK A1 ieroci, 20 grādu temperatūrā ar vienu baterijas uzlādi var izšaut vismaz 1200 lodes.

Papildus ekipējums
Pats nepieciešamākais ekipējums ir ierocis, baterija, lādētājs, magazīna, munīcija un brilles. Būtībā ar šīm lietām pietiek, lai varētu uzsākt spēli. Ja airsoft spēli gribat baudīt augstākā līmenī, vajadzētu piemeklēt spēles videi piemērotu maskēšanās apģērbu. Ja plānojat spēlēt airsoft lielākās kompānijās un padarīt šo spēli krietni interesantāku, jāiegādājas kompakta, viegli lietojama rācija ar hands-free sistēmu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru